Керування свердловинами на відстані.

Время на чтение: менее минуты Автор: Четверг, 06 декабря 2018 11:11
Оцените материал
(0 голосов)

Відтепер за плунжерним обладнанням й роботою шести свердловин західноукраїнської філії Укргазвидобування спостерігають зі Львова за допомогою спеціального програмного забезпечення, прив'язаного до однієї з мобільних мереж. Це неабияк економить час та інші ресурси газовиків Товариства. Свердловини до системи дистанційного керування під'єднали фахівці TACROM - румунського партнера компанії.

Головний фахівець виробничого відділу Львівгазвидобування Тарас Потятинник керував процесом від планування та проектування до повної реалізації. Наразі він, його колеги з підрозділу та головний інженер філії можуть дистанційно керувати роботою свердловин із плунжерами. Відстань до найближчої з них - 37 км, до найдальшої - 82 км, проте кількість кілометрів не має значення, оскільки сучасні технології дають змогу це робити хоч із кабінету голови правління УГВ, хоч із будь-якої точки світу.
Незабаром можливість керувати роботою свердловин із плунжерними підіймачами матимуть і майстри-виробничники. На вимогу львів'ян програма буде двомовною. Наразі розробники вводять, окрім англійської, ще й українську мову.

Кожна свердловина має власний алгоритм роботи, який можна змінювати, якщо виникне необхідність. Тарас Потятинник може продемонструвати, як саме жила свердловина від часу змін. Відкриваємо сторінку однієї з них - № 215 "Рудки". Вона подає газ шість із половиною годин поспіль. Для накопичення тиску та енергії її закривають на півтори години. У цей час датчики показують, як зростає тиск, опускається плунжер, відкривається свердловина і з новою силою разом із газом виносить воду, що за час роботи накопичилася у вибої.
Плунжер рухається зі швидкістю 150-300 м на хвилину й має винести воду щонайбільше за 8 хвилин. Під час циклу роботи, за яким ми спостерігали, він зробив це всього за 3 хвилини 39 секунд. Є й додаткові типи плунжерів, що за потреби очищатимуть об'єкт від піску та інших нашарувань.

За словами пана Потятинника, за роботою обладнання спостерігатимуть принаймні до квітня 2019 року. Це дасть змогу зрозуміти технічні особливості експлуатації й оцінити вплив різних кліматичних умов.
- Термін окупності системи становить від 3 місяців до 2,5 року, залежно від дебіту свердловини та обсягу пластової води, - зазначає головний фахівець виробничого відділу філії. - Коли обраховували економічну доцільність стабілізації роботи "втомлених" свердловин, брали до уваги не лише вартість їхнього обслуговування в попередні часи, а й вірогідність заміни деталей нового обладнання, які мають найбільше навантаження.
Представник TACROM  Олег Пришляк працює поруч із фахівцями Львівгазвидобування. Він ще рік спостерігатиме за експлуатацією обладнання. Співпрацею з ним львів'яни задоволені - всі питання, які постають під час становлення системи, він напряму вирішує з виробником обладнання - EPIC LIFT SYSTEMS у США. Там видобувають газ і газовий конденсат за допомогою плунжерного обладнання з 1963 року. А в Штатах вміють бачити раціональне та обраховувати економічну доцільність нововведень.

TOP-10

Рецензия на мультфильм "Маугли дикой планеты" (2019)

Приветствую вас, уважаемые читатели! В этот раз хочу представить вам…

Военные записки. Глава девятая.

Безлунной и холодной осенней ночью штурмовые группы противника скрытно проникли…

Рецензия на сериал "Орвилл" (2017-...)

Приветствую вас, уважаемые читатели! Я крайне редко пишу рецензии или…

Военные записки. Глава восьмая.

Среди белого дня Бамбус лежал на кровати в одежде и…

Военные записки. Глава седьмая.

По идее, ребята вне расположения оставались-бы без пропитания, голодными, а…

Прогулка

Закончились последние тёплые дни этой осени - вчера и сегодня…

Отзыв о сериале "The O.A."

Большинство сериалов я посматриваю вполглаза, пока готовлю ужин, режу картошечку,…

Военные записки. Глава шестая.

В силу военной бюрократии Бамбус был обязан доложиться о прибытии…